ÇATI AKTARMA ve ÇATI İZOLASYONUYeni nesil, uzun ömürlü, ekonomik çatı izolasyon malzemeleri ile çatılarınızda ısı, ses ve su yalıtımı ve izolasyonu yapıyoruz. Ayrıca çatı aktarma, çatı tamirat ve tadilat işlerinizde itina ile yapıyoruz. Teras izolasyonu, ahşap çatılarda, çelik çatılarda, kiremit çatılarda vb. çatılarda ısı izolasyonu ve nem izolasyonu işleriniz güvenle yapılıyor.

Çatı aktarma bozulmuş olan çatıların, kiremitlerinin tümünün kaldırılıp tek tek, su kanalları temizlenerek dizilir. Mevcut çatı ahşabı tamir edilir ve üzerine kiremit altı olarak bilinen ziftli mebran örtülür, kiremitler yeniden ilk sırasına galvaniz tel ile tellenip, ip çekilerek dizilimine başlanır. Baca dip kısımları ve diğer dip kısımlar ise saç kaplama yapılarak su yalıtımı sağlanmış olur.

ÇATI AKTARMA ve ÇATI İZOLASYONUÇatı İzolasyonunda amaç ses ısı ve nem yalıtımını sağlamaktır. konusunda uzman personelimiz gerekli çalışmayı yaparak uzun ömürlü ve tasarruf sağlayıcı çatı izolasyon işlerinizi yapmaktadır.

" Mevcut her türlü kiremidin (mahya dahil) çatı yüzeyinden sökülmesi, kırk ve çatlak olanların ayrılması, sağlamların temizlenerek çatı yüzeyinde belli yerlerde istiflenmesi, ait olduğu birim fiyat tariflerindeki belirtilen şartlarda tekrar yerlerine tesbiti kırık ve çatlak olanların yenileri ile değiştirilmesi.
ÇATI AKTARMA ve ÇATI İZOLASYONUÖLÇÜ: Aktarılan çatı yüzeyi iz düşümü üzerinden hesaplanır. Bütün boşluklar düşülür. "
Yani Çatı Aktarma ; çatı onarım, çatı tadilat olarakta bilinen kiremit çatı tamiratları ve çatının yenilenerek ömrünün uzatılması uygulamasıdır.
Bu tamirat işleminde çatının su yalıtımı, ısı yalıtımı, yağmur oluklarının yenilenmesi ve izole edilmesi, çatı karkas onarımı gibi çatının tamamı elden geçirilir.
Çatı aktarma uygulamasında, çatının modeline ve bulunduğu bölgenin iklimine göre kiremit altı su yalıtımı ÇATI AKTARMA ve ÇATI İZOLASYONUyapılmalıdır. Kiremit altı su yalıtım örtüsü ve/veya levhaları kullanılır.
Su yalıtım levhası olarak, marsilya tipi kiremitler için İsoline levhalar kullanılmaktadır. Alaturka (osmanlı) kiremitler için ise Rufoline levhalar kullanılır.

Triotex, Tyvek gibi Su yalıtımı örtüsü, nem ve buhar dengeleyici örtüler ve polyester keçeli ve cam tülü donatılı membranlar da kullanılmaktadır.

Ücretsiz keşif ve detay bilgi için lütfen iletişime geçiniz.